slova4

Лондон, 15.07.2017.- На Светском првенству у параатлетици, одржаном у Лондону репрезентативац Србије, Милош Зарић постао је првак света у бацању копља.

Првог дана такмичења Милош Зарић освојио је златну медаљу до које је дошао из првог покушаја резултатом 30,87 метара, ово је уједно био његов најбољи наступ до сада. Друго место је освојио Бразилац Ферера са 29,05 метара, а трећи Абделазик из Египта са 28,63 метара. Пре поласка у Лондон, наш сјајни параатлетичар Милош био је на припремама на Копаонику, али тада није очекивао да ће осварити овако велики резултат. Ово је његов најбољи резултат, којем са надао још од Рија. Надамо се да ће нас обрадовати и наши остали пара атлетачари и да ће нам донети још неко злато из Лондона.